O klubu

Aero klub Subotica jedan je od najstarijih u Jugoslaviji. Zvanično je osnovan februara 1945. godine. Pod tim imenom radi sve do maja 1975, kada na skupštini kluba uzima ime velikana letenja Ivana Sarića. Deluje kroz sledeće oblike aktivnosti: sekcije podmlatka sa 247 članova, sekcije modelara sa 49 članova, sekcije raketnih modelara sa 22 člana, sekcije padobranaca sa 34 člana i sekcije pilota sa 18 članova. Za predani rad na osposobljavanju mladih za vazduhoplovstvo, Klub je 1975. godine odlikovan Ordenom zasluga za narod sa srebrnom zvezdom, a za izuzetne rezultate na sportskom polju i uspešno organizovanje više državnih i pokrajinskih prvenstava u vazduhoplovstvu dodeljena mu je Zlatna značka Vazduhoplovnog saveza Jugoslavije 1980. godine.

Ivan Saric

Milan Glogovčan za izuzetne sportske rezultate u modelarstvu dobio je zvanje zaslužnog sportiste Jugoslavije od strane SOFK Jugoslavije. Najveće vazduhoplovno priznanje, Zlatni orao, dobila je Marija Letić za izuzetne sportske rezultate i oborene državne rekorde u jedriličarstvu.

Potvrda DCV-a

Statut 2014