Paraglajding

Paraglajding sekcija je najmlađa sekcija u aeroklubu, formirana 2013 godine. I pored toga, u njoj deluje nekoliko iskusnih paraglajdista koji su već dugi niz godina uključeni u letenje paraglajderom i svoje iskustvo sticali na terenima širom Srbije. U želji da ovu vrstu letenja približe svima koji su zainteresovani, osnovali su paraglajding sekciju u okviru aero kluba.

glajder 3 500px

Sada ste u mogućnosti da dođete kod nas i da na jednostavan način i za kratko vreme postanete deo naše letačke družine.

Letenje paraglajderom možemo podeliti na:

• letenje u brdima kada se koristi padina za poletanje
  • ravničarsko letenje kada se za poletanje koristi vitlo.

Visine koje se postižu u ovakvom letenju dosežu i do 2500 metara, a trajanje leta može da se meri satima. Zaista je neizmeran užitak leteti na tim visinama među oblacima i deliti to ogromno prostranstvo sa pticama koje često prave društvo paraglajderistima. To je sport kojim mogu da se bave svi, bez obzira na godine starosti, dovoljna je samo želja za letenjem. Paraglajdingom možete da se bavite rekreativno, a ukoliko se opredelite za takmičarsko letenje, onda ćete se oprobati u dve discipline:

• precizno sletanje
  • preleti